Kamerový systém pro podporu traceability v medicínském odvětví​

Implementovali jsme kamerový systém, díky kterému jsme zlepšili sledovatelnost a kontrolu procesů ve skladové logistice, konkrétně v oblasti distribuce léků do lékáren. Hlavní výzvou bylo zavést zpětnou traceabilitu pro snadnou dohledatelnost obsahu daných paletek. V případě, že je krabice odeslána a později reklamována, je možné pomocí našeho řešení jednoduše dohledat odpovídající obsah.

Klíčovým prvkem je spojení obrazového záznamu s traceabilitou, což umožňuje přistupovat k fotografiím skrze sériová čísla. Tyto fotografie jsou ukládány do cloudu, který představuje bezpečné a dostupné úložiště dat.

Jak celý proces funguje?

Ve skladových prostorách jsou umístěny dopravníky, které jsou v nepřetržitém pohybu. Integrovaná kamera automaticky naskenuje čárový kód, který dá pokyn k vyfocení obsahu objednávky a následně jsou data automaticky odeslána do cloudu. Díky použití cloudového řešení je instalace snadná a bez zvláštních požadavků ze strany zákazníka.

Přínosy implementace

Náš projekt přináší řadu pozitivních výsledků ve sledování procesů skladové logistiky. Zákazníci nyní vědí, co se nachází v každé krabici díky čárovým kódům. Pomocí našeho systému jsou schopni sledovat, co se změnilo nebo přibylo. Systém zahrnuje fotografie ze 4 kamer a ukládá historii dat po dobu 2 měsíců.

V případě problémů a poruch je „oprava“ snadná. To vše přispívá k minimalizaci prostoje, odstávek a má pozitivní vliv na efektivitu a spolehlivost provozu v logistickém centru pro distribuci léků.

Další realizace